Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dominika Kulczyk: Musimy budować most między Europą a Afryką

Dominika Kulczyk: Musimy budować most między Europą a Afryką

Dominika Kulczyk od marca prowadzi w TVN  program  „Efekt domina” poświęcony jej działalności charytatywnej. W każdym odcinku odwiedza inny kraj rozwijający się i pomaga jego mieszkańcom znaleźć rozwiązanie ich problemów. Jak mówi, to właśnie w sile ludzi tkwi ogromny potencjał.

 

Dominika Kulczyk: Musimy budować most między Europą a Afryką

 

Dominika Kulczyk od lat bierze udział w akcjach charytatywnych mających na celu pomoc najbiedniejszym oraz propagowanie ochrony środowiska. Wielokrotnie podróżowała do Afryki w celach biznesowych, a także by zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy tego kontynentu. Tymi zagadnieniami zajmuje się w ramach Kulczyk Foundation oraz w grupie Kulczyk Investments. W ramach programu „Efekt domina” Kulczyk odwiedziła dotknięte biedą miejsca w  Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej.

– Aby Afryka stała się częścią rozwiniętego świata, musimy pamiętać, żeby budować most pomiędzy Europą a Afryką. Ta współpraca leży zarówno w interesie Afryki, jak i naszym. Powinna ona mieć miejsce przede wszystkim na polu gospodarczym, ekonomicznym. Wszyscy, z którymi rozmawiam w Afryce, mówią wyraźnie, że bardzo chcą się czuć partnerami, czuć, że są częścią rozwijającego się świata – mówi Dominika Kulczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Według Dominiki Kulczyk potencjał Afryki tkwi w sile młodych ludzi i bogactwie ziemi. Afrykańczycy potrzebują europejskiej wiedzy i doświadczenia, by stać się dla krajów zachodnich biznesowym partnerem. Oprócz wsparcia biznesowego jako prezes Kulczyk Foundation angażuje się także w pomoc humanitarną, m.in. budowanie szkół, studni i mostów. Fundacja pomogła m.in. wybudować szkoły na Madagaskarze, wspierała rozwój małych przedsiębiorstw w tym regionie oraz rozbudowę elektryczności w Togo.

– Budowanie dróg, szkół, mostów, studni to pierwszy krok do potrzebnych zmian. Jeśli w tę pracę wciągnie się lokalną społeczność, daje się im też takie poczucie, że potrafią sami zmieniać swoją rzeczywistość. I kolejne kroki, mam nadzieję, będą robili sami. Skala takich zjawisk jak bieda, bezdomność w świecie cywilizowanym jest też na zupełnie innym poziomie niż w Afryce. Tam nie ma nawet instytucji, które są w stanie pomóc. W Europie trzeba bardzo wiele, żeby kogoś usatysfakcjonować. A w Afryce każdy gest, każda drobna pomoc jest ceniona i bardzo potrzebna – tłumaczy bizneswoman.

Program „Efekt domina” emitowany jest w niedziele o 11.00.

 

Fot.Department of Foreign Affairs and Trade
/newseria.pl


Komentarze

Podobne informacje

Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.


Maluchy już trafiają do ośrodka

Maluchy już trafiają do ośrodka

2017-02-08 11:44:46

Wiosna jest coraz bliżej. Do Leśnego Pogotowania, prowadzonego na terenie Nadleśnictwa Katowice, trafia coraz więcej młodych zwierząt.


Dziwne, dziwniejsze, grzyb

Dziwne, dziwniejsze, grzyb

2017-02-03 12:44:58

W cyklu prowadzonym przez Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) można przeczytać kolejny artykuł o ciekawych grzybach.


Policzyli maleńkie nietoperze

Policzyli maleńkie nietoperze

2017-01-26 12:00:19

Leśnicy z Nadleśnictwo Świdnica (RDLP we Wrocławiu) wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistami od nietoperzy z Czech policzyli karliki malutkie. Kolonia tych maleńkich ssaków znajduje się na strychu starej, gotyckiej katedry w Świdnicy.


[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

2017-01-20 15:33:51

Surykatki zamieszkują południową część Afryki, w szczególności pustynię Kalahari oraz zielonogórskie Mini Zoo.


[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

2017-01-18 16:05:31

Nawet kot ma marzenia, zaskakujące jak na swoją kocią naturę. Pełnia szczęścia dopadła pewnego Marzyciela, kiedy spełnił swoje pragnienie bycia kimś więcej niż tylko kotem.


Borsuki nie mogą spać

Borsuki nie mogą spać

2017-01-13 14:44:19

Wraz z nastaniem mrozów borsuki zasypiają w swoich norach. Jednak ich hibernacja nie jest ciągła. W czasie cieplejszych dni, ten największy przedstawiciel łasicowatych, budzi się i wychodzi z nory.


Szakale zamieszkały na Pomorzu

Szakale zamieszkały na Pomorzu

2017-01-12 13:43:38

Do pracowników pomorskiego Nadleśnictwa Kwidzyn kilka dni temu dotarła informacja, że na terenie jednego z leśnictw widziano „dziwnego lisa” lub „małego wilka".


21-latka uratowała życie 3-osobowej rodzinie!

21-latka uratowała życie 3-osobowej rodzinie!

2017-01-04 07:27:40

Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeusz Stuchlik spotkał się z tarnogórzanką, która uratowała życie trzyosobowej rodzinie. Komendant podziękował 21-latce za odwagę i za to, że swoją postawą dała dowód na to, że można bezinteresownie nieść pomoc i ocalić czyjeś życie.


Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

2016-12-28 08:55:47

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego dzięki czujności i informacji od przypadkowej osoby zabezpieczyli torbę podróżną, która wypadła z jadącego autobusu. Okazało się, że w zgubionym bagażu znajdują się... świąteczne prezenty. Sprawne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia jej właścicieli. I tak oto prezenty w porę trafiły pod właściwą choinkę.