Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dominika Kulczyk: Musimy budować most między Europą a Afryką

Dominika Kulczyk: Musimy budować most między Europą a Afryką

Dominika Kulczyk od marca prowadzi w TVN  program  „Efekt domina” poświęcony jej działalności charytatywnej. W każdym odcinku odwiedza inny kraj rozwijający się i pomaga jego mieszkańcom znaleźć rozwiązanie ich problemów. Jak mówi, to właśnie w sile ludzi tkwi ogromny potencjał.

 

Dominika Kulczyk: Musimy budować most między Europą a Afryką

 

Dominika Kulczyk od lat bierze udział w akcjach charytatywnych mających na celu pomoc najbiedniejszym oraz propagowanie ochrony środowiska. Wielokrotnie podróżowała do Afryki w celach biznesowych, a także by zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy tego kontynentu. Tymi zagadnieniami zajmuje się w ramach Kulczyk Foundation oraz w grupie Kulczyk Investments. W ramach programu „Efekt domina” Kulczyk odwiedziła dotknięte biedą miejsca w  Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej.

– Aby Afryka stała się częścią rozwiniętego świata, musimy pamiętać, żeby budować most pomiędzy Europą a Afryką. Ta współpraca leży zarówno w interesie Afryki, jak i naszym. Powinna ona mieć miejsce przede wszystkim na polu gospodarczym, ekonomicznym. Wszyscy, z którymi rozmawiam w Afryce, mówią wyraźnie, że bardzo chcą się czuć partnerami, czuć, że są częścią rozwijającego się świata – mówi Dominika Kulczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Według Dominiki Kulczyk potencjał Afryki tkwi w sile młodych ludzi i bogactwie ziemi. Afrykańczycy potrzebują europejskiej wiedzy i doświadczenia, by stać się dla krajów zachodnich biznesowym partnerem. Oprócz wsparcia biznesowego jako prezes Kulczyk Foundation angażuje się także w pomoc humanitarną, m.in. budowanie szkół, studni i mostów. Fundacja pomogła m.in. wybudować szkoły na Madagaskarze, wspierała rozwój małych przedsiębiorstw w tym regionie oraz rozbudowę elektryczności w Togo.

– Budowanie dróg, szkół, mostów, studni to pierwszy krok do potrzebnych zmian. Jeśli w tę pracę wciągnie się lokalną społeczność, daje się im też takie poczucie, że potrafią sami zmieniać swoją rzeczywistość. I kolejne kroki, mam nadzieję, będą robili sami. Skala takich zjawisk jak bieda, bezdomność w świecie cywilizowanym jest też na zupełnie innym poziomie niż w Afryce. Tam nie ma nawet instytucji, które są w stanie pomóc. W Europie trzeba bardzo wiele, żeby kogoś usatysfakcjonować. A w Afryce każdy gest, każda drobna pomoc jest ceniona i bardzo potrzebna – tłumaczy bizneswoman.

Program „Efekt domina” emitowany jest w niedziele o 11.00.

 

Fot.Department of Foreign Affairs and Trade
/newseria.pl


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

2017-03-23 23:17:45

Właśnie rusza czteroletni projekt ochrony rybołowa na wybranych obszarach Natura 2000. Jest to wspólne działanie Lasów Państwowych oraz Komitetu Ochrony Orłów.


[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

2017-03-16 12:32:25

Kończy się zima. Wiosna nadciąga dużymi krokami. Przełom tych dwóch pór roku to czas, kiedy pisklęta, ale już takie odchowane, zaczynają naukę latania.


Pracowite bobry w akcji

Pracowite bobry w akcji

2017-03-08 12:31:57

Leśnicy z leśnictwa Wolski Bór, w Nadleśnictwie Kraśnik kilka dni temu zauważyli, że z części lasu zniknęły młode dęby.Okazało się, że w sprawę są zamieszane bobry. To właśnie te gryzonie ścięły prawie 50 młodych, bo zaledwie 25-letnich dębów.


[VIDEO] Spacer z dzikami

[VIDEO] Spacer z dzikami

2017-03-02 10:17:17

O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno. Przekonał się o tym leśniczy z Orłowa, które znajduje się na terenie RDLP w Lublinie.


Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.


Maluchy już trafiają do ośrodka

Maluchy już trafiają do ośrodka

2017-02-08 11:44:46

Wiosna jest coraz bliżej. Do Leśnego Pogotowania, prowadzonego na terenie Nadleśnictwa Katowice, trafia coraz więcej młodych zwierząt.


Dziwne, dziwniejsze, grzyb

Dziwne, dziwniejsze, grzyb

2017-02-03 12:44:58

W cyklu prowadzonym przez Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) można przeczytać kolejny artykuł o ciekawych grzybach.


Policzyli maleńkie nietoperze

Policzyli maleńkie nietoperze

2017-01-26 12:00:19

Leśnicy z Nadleśnictwo Świdnica (RDLP we Wrocławiu) wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistami od nietoperzy z Czech policzyli karliki malutkie. Kolonia tych maleńkich ssaków znajduje się na strychu starej, gotyckiej katedry w Świdnicy.


[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

2017-01-20 15:33:51

Surykatki zamieszkują południową część Afryki, w szczególności pustynię Kalahari oraz zielonogórskie Mini Zoo.


[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

2017-01-18 16:05:31

Nawet kot ma marzenia, zaskakujące jak na swoją kocią naturę. Pełnia szczęścia dopadła pewnego Marzyciela, kiedy spełnił swoje pragnienie bycia kimś więcej niż tylko kotem.